כיסאות משרדיים: הקשר שבין ישיבה ממושכת לכאבי גב

 » ריהוט משרדי יוקרתי

כסאות משרדייםרכישת כיסאות בימינו נחשבת למורכבת בהרבה מבעבר, ובפרט כשמדובר בכיסאות משרדיים, שכן שיעור ניכר מזמננו עובר כשאנו נמצאים במצב של ישיבה, ועל כן מומלץ לשבת על הכיסא הנכון, הן לצורך הנוחות, אך בעיקר מטעמי בריאות.

 

המומחים מבית סופרדסק, הנמנית עם החברות המובילות בענף הריהוט המשרדי, מסבירים ששעות העבודה הולכות כיום ומתארכות, ורבים אינם מודעים לקשר שבין ישיבה ממושכת לכאבים בגב התחתון, הצוואר והשכמות בשל כיסא שאיננו מתאים.

 

מחברת סופרדסק מוסיפים שנזק מצטבר עלול להוביל במקרים מסוימים לנזק בעמוד השדרה ואף לפגיעה כרונית בשרירים, שכן לא כל כיסא אכן מותאם לכל מטרה, ומכיוון שהיצע הכיסאות כיום הוא הטרוגני ומגוון במיוחד, כדאי להכיר את המאפיינים של הכיסא הספציפי בטרם רכישתו, על מנת להבטיח שהוא אכן מותאם אופטימלית לייעודו.

 

מה זה בדיוק "כיסא ארגונומי"?

הכיסאות המשרדיים מהווים שם כללי לקטגוריה גדולה שכוללת מגוון רחב של כיסאות מסוגים שונים, החל מכיסאות מנהלים וכיסאות לחדר ישיבות, דרך כיסאות לעובדי מחשב ולעובדי היי טק, וכלה בכיסאות מזכירה, כיסאות לעובדי ייצור וכיסאות לפינות המתנה, וחשוב להקפיד שסוג הכיסא אכן מתאים לאופי העבודה בעת הרכישה.

 

במהלך הזמנת כיסאות משרדיים רבים עשויים להיתקל גם במושג "ארגונומי". מחברת סופרדסק מסבירים שכיסא הוא ארגונומי במידה וניתן להתאימו באופן פרטני לממדי גופו של היושב עליו באמצעות מנגנונים שונים לכוונון גובה הכסא, משענות הידיים ומסעד הגב, זאת במטרה להפחית את הלחץ על האיבריים השונים. כמו כן, מרבית מהכיסאות הארגונומיים מצוידים בגלגלים המאפשרים ניוד נוח ותנועה זורמת של הכיסא במרחב העבודה.

 

המלצה: להתאים את כיסא למידות גופו של היושב עליו

ישנן כמה תפיסות נפוצות מוטעות בכל הקשור לכיסאות משרדיים בנוגע למה שהופך אותם לטובים ואיכותיים יותר או פחות, כמו לדוגמה העדפת כסא מנהלים גדול ומרשים שמשענת הגב והמושב שלו עשויים מקשה אחת. אין ספק שכורסת מנהלים רחבה, גדולה ועמוקה עשויה להרשים עובדים, אורחים, ספקים ולקוחות פוטנציאליים במידה ואדם היושב עליה הוא אכן גבוה ומתאפיין במבנה גוף גדול.

 

עם זאת, בדיוק כפי שכיסא קטן איננו מותאם לאדם גדל גוף, הדבר תקף גם במקרה ההפוך, ומעבר לעובדה שאדם בעל מבנה גוף קטן עלול "להיבלע" בכורסת מנהלים רחבה וגבוהה, מראה פתטי לכשעצמו, כיסא שאיננו מותאם למידות גופו של היושב עליו, עם הירכיים מאוזנות אל הקרקע וכפות הרגליים הנוגעות ברצפה, עשוי לגרום לאי נוחות ודאית במהלך ישיבה ממושכת ולנזק גופני פוטנציאלי במרוצת הזמן.

איך בוחרים ריהוט משרדי - המדריך המקוצר נתחיל בשאלה מהי החשיבות של ריהוט משרדי עבור העסק. התשובה היא כפולה: מצד אחד, עיצוב המשרד, ובכלל זה הריהוט המשרדי שבו, משרים אווירה מסוימת, הן על העובדים והם על לקוחות או אורחים הנכנסים למקום. מצד שני, הריהוט המשרדי, אם הוא נבחר בצורה חכמה, יכול להשפיע רבו קרא עוד שולחן עבודה בארגון – מחזיק את הכל על כתפיו שולחן עבודה - חשבתם פעם על שולחנות עבודה שיש בארגונים השונים ? חשבתם על הדרכים הנכונות לבחור את שולחנות העבודה, את... קרא עוד לשים את הדברים על השולחן – שולחן ישיבות כמובן... שולחן ישיבות - כל בית צריך מרפסת וכל ישיבה צריכה שולחן ישיבות מרכזי שישרת את כל המתכנסים בצורה הטובה ביותר. כשתיכנסו לחדר ישיבות, שולחן הישיבות יהיה מן הסתם הדבר... קרא עוד כסא מנהלים הוא הרבה יותר מריהוט כסא מנהלים - באופן קצת מפתיע, החשיבות של כסא מנהלים אינה ברורה רק לאילו הנהנים ממנו. כסא מנהלים צריך להיות עבור חברות ועסקים סמל סטאטוס לכל דבר, המשפיע על... קרא עוד
ראשיאודותקטלוג ריהוט משרדימבצעיםפרוייקטיםריהוט מוסדיצבעים וטקסטורותמאמריםחידוש כסאותצור קשראדריכלים