סופר דסק | ריהוט משרדי
המדריך המלא: איך בוחרים כיסאות משרד?

המדריך המלא: איך בוחרים כיסאות משרד?פותחים משרד חדש? משדרגים משרד קיים? מחפשים כיסאות משרדיים? מחקרים מוכיחים שכיסאות משרדיים משפיעים באופן ישיר על בריאותם ותפוקת עבודתם של העובדים, ובפרט כשמדובר בעבודה בעלת אופי יושבני הכרוכה בישיבה ממושכת ולאורך זמן, כך שחשוב וגם כדאי להעדיף כיסאות איכותיים המאפשרים ישיבה נינוחה ומותאמת פרטנית אל העובדים.

אנשי הצוות המקצועי של חברת סופר דסק, המתמחים בריהוט משרדי יוקרתי, מסבירים שעבודה משרדית הכרוכה בישיבה ממושכת בתנוחה מסוימת עשויה להוביל למתח במבנה עמוד השדרה ולגרום במרוצת השנים להתפתחות של כאבי גב. לפיכך, מומלץ לבחור בכיסאות ארגונומיים המעניקים תמיכה בגב התחתון וגם מעודדים יציבה נכונה. ניתן למנות כיום מגוון סוגים שונים של כיסאות משרד ארגונומיים, ועל אף האמונה הרווחת, חשוב לדעת שלא כל כיסא ארגונומי יהיה בהכרח מתאים לכל עובד.

כיסא ארגונומי עם מנגנון גובה מתכוונן ודוושה פנאומטית

לפיכך, בטרם בחירת כיסאות משרד, ישנם כמה פרטים שחשוב לבדוק על מנת לוודא שכל אחד מהם אכן מתאים אישית אל העובד הן מבחינת מידות גופו וצרכיו הייחודיים והן מבחינת אופייה של העבודה.

באופן כללי, במהלך בחירת כיסא משרדי, רצוי להעדיף כיסא בעל מנגנון גובה מתכוונן ודוושה פנאומטית להתאמת גובה המושב באופן פרטני, זאת כדי לאפשר לכל אחד מהעובדים לשבת באופן שבו כפות רגליהם מונחות על הרצפה במלואן והירכיים במצב מאוזן.

פרט נוסף שחשוב לשים אליו לב מתייחס לעומק ורוחב המושב, כאשר מושב הכיסא אמור להיות עמוק ורחב במידה המאפשרת הישענות בנוחות, תוך כדי היוותרות של מרווח שבין 5 ס"מ עד 10 ס"מ בין הברכיים לקצה המושב.

התייחסות למשענת הגב והתמיכה בחוליות המותניות

מחברת סופר דסק מוסיפים שכדאי להתייחס גם לעניין משענת הגב והתמיכה בחוליות המותניות. במרבית מהכיסאות המשרדיים הארגונומיים כיום קיימת באזור המותניים תמיכה מתכווננת, למניעת השטחת הקימור הפנימי והכבדה על הגב התחתון. עם זאת, מהכיסאות הארגונומיים החדשניים הושמט מנגנון זה באופן מכוון, זאת במטרה לעודד את הפעלת שרירי הגב במהלך הישיבה.

כמו כן, יש לוודא שאותם כיסאות משרדיים יתאפיינו במשענת גב ברוחב שנע בין 30-50 ס"מ. במידה והמשענת והמושב מחוברים זה לזה, אמור להיות מנגנון לכוונון זווית המשענת ומנגנון נעילה, זאת כדי למנוע את הטייתה של המשענת לאחור לאחר קביעת הזווית המתאימה. עם זאת, במידה והמשענת מגיעה בנפרד ממושב הכיסא, יש לוודא שקיים מנגנון להתאמת גובה המושב עם זווית המשענת.

כסאות משרד