סופר דסק | ריהוט משרדי
המדריך המלא: כך תבדקו את איכותם של הכיסאות למשרד בטרם רכישתם

המדריך המלא: כך תבדקו את איכותם של הכיסאות למשרד בטרם רכישתםמחפשים כסאות למשרד? באופן כללי, כל כיסא משרדי בנוי מכמה חלקים כגון בסיס, מושב, גלגלים, מנגנון, בוכנה וידיות. מאחר והכיסאות דומים מאוד במבנה האחד למשנהו, הדבר מקשה על ההבחנה בין כסאות משרדיים איכותיים לבין אלו שאיכותם ירודה, ובפרט כשמדובר בעין בלתי מקצועית. 

המומחים מבית חברת סופר דסק מספקים כמה כללים פשוטים לבדיקת איכותם של כיסאות למשרד. אחד מהקריטריונים הבסיסיים ביותר הוא משקלו של הכיסא, וככול שמשקלו גבוה יותר, כך איכותו גבוהה בהתאמה. 

הסיבה לכך נובעת מהעובדה שככול ומרכיבי הכיסא המשרדי עשויים ממתכת עבה יותר, עמידותם גבוהה יותר בפני בלאי ושחיקה ופוחת הסיכון לשבירה ביתר קלות. קריטריון שני נוגע למשך תקופת האחריות.

 

תקופת האחריות על המוצר

מטבע הדברים, יצרן המספק תקופת אחריות הפחותה משנה אחת, עשוי הדבר לרמז על כך חסר ביטחון בנוגע לאיכות מוצריו. תקופת אחריות ארוכה יותר מלמדת שהיצרן מאמין באיכות הכיסאות ולפיכך מרשה לעצמו לספק ללקוחותיו תקופת אחריות ממושכת בידיעה שהדבר לא יפגע ברווחיותו של העסק שלהם. שני הקריטריונים הללו מאפשרים קבלת הערכה כללית לגבי טיבם של כיסאות למשרד.

בדיקה מוקפדת יותר נעשית על פי מפרט רכיביו של הכיסא, החל מהגלגלים ובסיס הכיסא המשרדי, דרך הבוכנה והמנגנון, וכלה במושב ומשענת הגב. ככלל, מוטב להעדיף כיסאות עם גלגלי פלסטיק בציפוי סיליקון על פני אלו הכוללים גלגלי פלסטיק זולים, מהסיבה שגלגלי סיליקון אינם מותירים שריטות וסימנים, ובפרט כשמדובר בפרקט או ריצוף עדין אחר.

 

כך תבדקו את איכותם של הכיסאות למשרד בטרם רכישתם

מפרט רכיביו של הכיסא

סיבה נוספת קשורה לכך שפער המחירים בין גלגלי סיליקון גלגלי פלסטיק זולים הנו זניח, ויצרן כסאות למשרד אשר חוסך על חשבון איכות הגלגלים, אזי קרוב לוודאי שיחסוך באיכות החומר גם ברכיבים אחרים. בשלב הבא כדאי לבחון את החומר שממנו עשוי בסיס הכיסא המשרדי. 

סוגי החומרים הנפוצים הם אלומיניום יצוק, מתכת צבועה ופלסטיק. בסיס פלסטיק אינו בהכרח מעיד על מוצר באיכות ירודה, אך ובמידה והבסיס עשוי ממתכת, כדאי להעדיף אלומיניום יצוק על פני מתכת צבועה, שכן למתכת צבועה יש נטייה להתעקם, להישרט בקלות ולהחליד. 

במהלך בדיקת המושב ומשענת הגב של הכיסא, כדאי להתמקד החומר והנוחות. קיימים 3 סוגים נפוצים של ספוגים המרפדים את המושב, הם ספוג סטנדרטי, ספוג ממוחזר וספוג יצוק. הספוג היצוק נחשב לאיכותי מבין שלוש האופציות, היות והוא משמר את גמישותו, צורתו ועוביו באופן מושלם ולאורך זמן.