סופר דסק | ריהוט משרדי
שולחנות מנהלים כאמצעי ליצירת הרושם הנכון במשרד

שולחנות מנהלים כאמצעי ליצירת הרושם הנכון במשרדלצפיה בקטלוג

במדינות מערביות בכלל ולמשרות בכירות בפרט, ישנו שיעור גבוה של וורקוהוליקים. אין זו תופעה חריגה או יוצאת דופן שמנהלים נוהגים לשהות במשרדם שעות ממושכות אל מול צג המחשב והשולחן. אי לכך, בהגיענו לבחור שולחנות מנהלים, חשוב להקפיד על כמה פרמטרים כמו איכות, נוחות, פונקציונליות, ארגונומיה והתאמה פרטנית אל הצרכים. 

אין חברה ללא מנהל ואין מנהל שאין לו שולחן מנהלים מרשים ומכובד, ואכן – שולחנות מנהלים הם בעלי תפקיד כפול. מצד אחד הם נדרשים להיות פרקטיים וגדולים מספיק בשביל המנהל וחפציו ומאידך, נדרשים לשדר סמכות, מכובדות ולהשאיר את הרושם המתבקש על כל מי שנכנס לחדר. שולחן מנהלים הוא רק חלק מעיצוב משרדם של מנהלים מכל סוג, אולם מדובר ללא ספק באחד האלמנטים המשמעותיים בחדר, הקובע משמעותית את צורתם ומיקומם של שאר החפצים.

 

הדרך הנכונה לבחירת שולחן מנהלים

על מנת שיצליח המנהל לבחור שולחן הנכון עבורו והמתאים ביותר לשרת את כל צרכיו, נדרש מענה לשאלות הבאות:
למה ישמש השולחן? האם נדרש לחבר אליו גם שולחן ישיבות הממשיך אותו (בצורת T)?

מהו גודל החדר והיכן יוצב השולחן? כאשר משרדו של המנהל אינו גדול במיוחד, יתכן ועדיף יהיה לרכוש שולחן קטן יחסית, ועליו פלטת זכוכית המסוגלת ליצור אשליה של מרווח. בחדרים גדולים יותר, ניתן כמובן להציב שולחנות מנהלים מסיביי ובעלי נוכחות.

וכמובן – איזה מסר מבקש המנהל להעביר? מנהלים בחברות מכובדות ומעונבות (רואי חשבון, עורכי דין, מנהלים בחברות טכנולוגיות גדולות), יבחרו בדרך כלל בשולחנות עץ במראה כבד ורשמי שלצידו ימוקם כסא מנהלים גדול ומרשים. מנהלים אחרים לעומתם (של חברות פרסום או חברות היי טק צעירות) יעדיפו אולי לשדר מסר רציני פחות, לשם כבר יבחרו שולחן מנהלים עשוי מתכת המשולב באלמנטים צבעוניים, שלצידו כסאות במראה קליל
 

התייחסות להיבט הפונקציונלי והארגונומי

יש לזכור ששולחנות תופסים בחלל נפח רב, לפיכך חשוב להתאימם באופן פרופורציונלי למידות החדר. במשרדים המתאפיינים בחלל קטן, שולחן המשולב בפלטת זכוכית עשוי להקנות את האשליה של חדר גדול יותר. 

מבחינה פונקציונלית, מוטב תמיד להעדיף שולחנות מנהלים המגיעים עם מגירות אחסון ואו כוננית צמודה לצורך אחסון ציוד משרדי שאינו אמור להיות על השולחן כמו עטים, שדכן, מהדקים, מחשבון, ניירת הדורשת מעקב או טיפול בשלב מאוחר יותר וציוד משרדי נוסף. 

בהיבט הארגונומי, רצוי שלשולחן תהיה היכולת להתכוונן כדי להתאימו באופן אופטימלי למבנה וגובהו גופו של המשתמש, כמו מנגנון לשינוי הזווית והגובה, זאת על מנת להתאים את גובה השולחן לגובה הידיות של הכיסא.
 

הרגלי עבודה נכונים עם שולחנות מנהלים

כן, מצד אחד שולחן הוא שולחן ומצד שני – כדאי לרכוש הרגלי עבודה נכונים בעבודה לצידם. ראשית, גם המנהל המבולגן ביותר נדרש לסדר וארגון על גבי שולחן העבודה שלו, היות ואנשים, הפוגשים שולחן מנהל שאינו מסודר, מקבלים רושם שעשוי להיות מוטעה על החברה כולה. במידה ועל השולחן אמור להיות מוצב מחשבו של המנהל, כדאי לבדוק האם יעדיף המנהל מקלדת על מדף נשלף המהווה חלק מהשולחן וכמובן שבמקרים אלה כדאי לכלול בשולחן חור מתאים לכבלי המחשב (בצידו האחורי של השולחן).

 

שולחן מנהלים של סופר דסק – מראה מי כאן הבוס

שולחן מנהלים נדרש להיות בראש ובראשונה נוח למי שעובד עליו, לפיכך שולחנות מנהלים של סופר דסק נבנים קודם כל בחשיבה על המנהל שיושב לצידם. כל שולחן מנהל שתבחרו יהיה שולחן שבעיצובו הושקעו חשיבה רבה ומאמצים, וכל שולחן שכזה יעביר בצורה הטובה ביותר את המסר המכובד והמשפיע הנדרש מהמנהל. אנו מזמינים אתכם לבוא ולהכיר את שולחנות המנהלים של סופר דסק, ולחוש את הכימיה עם מי שעומד להיות חברכם הטוב ביותר במשרד.

 


התאמה לתדמיתה של החברה 

שולחנות מנהלים משמשים בו זמנית הן חיבור והן חוצץ בין המנהל ליתר הנוכחים בחדר, אם במהלך קיום פגישות או דיונים עם קולגות, עובדים, לקוחות ואורחים. יתר על כן, הם אמורים להוות לא רק סמל לסטטוס והיררכיה, אלא לייצג, בין היתר, את תדמיתה של החברה כמו גם המוצרים או השירותים שהיא מציעה. לפיכך, במהלך בחירתו של שולחן מנהלים כזה או אחר, חשוב להתאימו למיתוג של החברה.

לדוגמה, במשרדי סטארט-אפ, הייטק או חברות פרסום צעירות ודינמיות יתאימו שולחנות מנהלים בעיצוב מתוחכם, מתקדם ונון קונפורמיסטי, בעוד שבמשרדים של עורכי דין או ראיית חשבון המספקים שירותי בוטיק, ניתן להתאים שולחנות בסגנון קלסי או מודרני, תוך שימת דגש על איכות חומרי הגלם ועיצוב המקרין אלגנטיות מוקפדת ויוקרה.
 

 

שולחנות מנהלים כאמצעי ליצירת הרושם הנכון במשרד