סופר דסק | ריהוט משרדי
שלבי התפתחותם של כסאות משרדיים מאז ועד היום

שלבי התפתחותם של כסאות משרדיים מאז ועד היוםתהליך התפתחותם של התאגידים הגדולים כמו גם הצורך הגדל בעובדים ניהוליים העלו גם את צורך בריהוט מסוג חדש, שיוכל לענות על כל הדרישות והצרכים הכרוכים במטלות ניהוליות. כך נולדו, למעשה, הכיסאות המשרדיים, שנועדו לספק נוחות בישיבה לאורך זמן ולאפשר את ביצוע המשימות באופן יעיל ומשופר.

בשלבי התפתחותם ההתחלתיים התאפיינו אותם כסאות משרדיים בשתי תכונות בולטות שבידלו אותם מיתר הכיסאות אשר יוצרו עד אז בשוק: הם התאפיינו בגלגלים ויכולת סיבוב, תכונות שנועדו להעלות את ניידות העובדים בסביבת עבודתם, ולאפשר לכל עובד לבצע במקביל מספר רב של משימות.

אנשי המקצוע מבית סופר דסק, חברה המתמחה בייצור, ייבוא ושיווק של ריהוט משרדי איכותי, מסבירים שההתפתחות הטכנולוגית המהירה והיווצרותם של תחומי עיסוק חדשים העלתה את הצורך בשדרוג נוסף של הריהוט המשרדי.

טרנדיים מודרניים וקווים עיצוביים חדשניים

כסאות משרדיים מבית סופר דסק מציינים שכיום יישנם מגוון סוגים שונים של כסאות משרדיים כגון כיסאות ארגונומיים, כיסאות מנהלים וכיסאות מחשב. התפתחותם של הכיסאות המשרדיים הושפעה גם מגורמים נוספים כגון תנאי אקלים, הנדסת אנוש ועיצוב אדריכלי.

ניתן כיום לראות במשרדים רבים בישראל כיסאות הכוללים משענות רשת, והם הפכו לחלק בלתי נפרד מסביבות עבודה חמות ורוויות בלחות. במקביל, במהלך העיצוב של הכיסאות המשרדיים מושם גם הדגש על טרנדיים מודרניים וקווים עיצוביים חדשניים.

מבית סופר דסק מסבירים שכיסאות מחשב עוצבו באופן המאפשר התאמה ונוחות מרביים בעת ישיבה לפרקי זמן ממושכים, והם מתאפיינים בדרך כלל במשענות גב ומשענות יד מתכווננות, עם אפשרות לכוונון הגובה ואופציות נוספות לתוספת נוחות.

כסאות משרדיים: תמיכה מלאה להפחתת המתח והלחץ על המפרקים והשרירים

מבית סופר דסק מדגישים כי כסאות משרד עם אפשרויות כוונון מגוונות אינם מותרות, היות ולעתים קרובות קורה שמספר עובדים שונים נוהגים להתיישב על אותו הכיסא במשמרות, ועל כן קיימת חשיבות גבוהה ליכולת ההתאמה האופטימלית שלו לכל עובד ועובד.

כיסאות ארגונומיים עוצבו במטרה להעניק למשתמש תמיכה מלאה ולאפשר לו ישיבה בתנוחה נכונה להפחתת המתח והלחץ על המפרקים והשרירים. כיסאות ארגונומיים מומלצים לכל מי שבמסגרת עיסוקו נאלץ לשבת מעל לארבע שעות, שכן הם תוכננו ועוצבו עם אפשרויות ההתאמה המקסימליות בכל הנוגע להנדסת אנוש.

סוג נוסף של כסאות משרדיים הם כיסאות המנהלים המצוידים בדרך כלל בריפוד איכותי ומשענת גב או משענת ראש גבוהה. כיסאות המנהלים הנם על פי רוב ארגונומיים ומיוצרים במגוון דגמים שונים הכוללים גם אפשרויות רבות נוספות מעבר לפונקציות הבסיסיות.