סופר דסק | ריהוט משרדי

מתכננים לרכוש כיסאות משרדיים? כך תבחנו את איכותם לפני הרכישה


מתכננים לרכוש כיסאות משרדיים? מטבע הדברים, כול יצרן או בעל מקצוע יטען שמוצריו הם הטובים והאיכותיים ביותר, וכך גם בעולם הריהוט המשרדי. אלא שכבר בתקופת התלמוד הטביעו חז"ל את הפתגם "אין הנחתום מעיד על עיסתו", דהיינו, שכדאי לקחת כול הצהרה ופרסום מסוג זה בעירבון מוגבל. 

ענף הריהוט המשרדי מונה כיום אינספור יצרנים, נגריות, חברות, יבואנים, משווקים ורשתות שיווק, כך שכול מי שמחפש כיסאות משרדיים למצוא את עצמו אובד עצות לנוכח ההיצע הענקי הקיים כיום בשוק. אז איך אפשר לדעת לפני הרכישה שהמוצר באמת איכותי? בעין בלתי מקצועית קשה, לכאורה, לדעת האם הכיסא המשרדי שאותו מתעתדים לרכוש אכן איכותי או באיכות ירודה, אך קיימות שיטות פשוטות שבעזרתן ניתן להבחין בהבדל.

משקלו של הכיסא המשרדי


המומחים מבית חברת סופר דסק מציינים שכיסאות משרדיים מורכבים מכמה חלקים כגון בסיס, מושב, ידיות, מנגנון כוונון, בוכנה וגלגלים. אחד האמצעים הפשוטים ביותר לבדיקת איכותו של הכיסא המשרדי הוא משקלו. באופן כללי, ככול שמשקלו של הכיסא גבוה יותר, משמע שחלקי המתכת המרכיבים אותו עבים יותר ונוטים פחות להישבר. פרמטר נוסף הוא תקופת האחריות שמספק היצרן על מוצריו. 

תקופת אחריות ארוכה מעידה על כך שהיצרן מאמין באיכות מוצריו, ולפיכך אינו חושש מפגיעה ברווחיו. הפרמטר השלישי מתייחס לחומר הגלם שממנו עשוי בסיס הכיסא המשרדי. סוגי החומרים העיקריים המשמשים לייצור בסיס הכיסא הם אלומיניום, מתכת צבועה ופלסטיק. מבין שלושת החומרים הללו, האלומיניום נחשב לאיכותי ביותר, מאחר והוא חזק, עמיד לאורך זמן, אינו מחליד ואינו נוטה להתעקם בקלות.

בדיקת הבוכנה מנגנון הכוונון


קריטריון נוסף שלפי ניתן להעריך את איכותם של כיסאות משרדיים קשור לבוכנה שלהם (צינור המחבר בין בסיס המושב והגלגלים ומאפשר לכוונן את גובה הכיסא בהתאמה אל המשתמש). על הבוכנה אמור להופיע כיתוב מוטבע שמעיד על איכות הבוכנה, כשדרגת האיכות הגבוהה ביותר היא "class 4". 

במידה ואין כיתוב מוטבע, קיים סיכון גבוה לתרחיש שבו בתוך פרק זמן קצר לאחר תחילת השימוש "צונח" המושב כלפי מטה מבלי שניתן יהיה להעלותו בחזרה. כמו כן, מומלץ לבחון גם את מנגנון הכוונון של הכיסא. 

בהקשר זה, חשוב להבהיר שריבוי פונקציות כוונון (מנגנון מגובה המושב, משענת הגב ומשענות הידיים) אינן בהכרח מעידות על איכות הכיסא המשרדי. המדד שלפיו נקבעת איכותו הוא עובי המתכת, ומוטב שהמתכת ממנה מיוצר המנגנון תהיה בעובי של 2 מ"מ או יותר.

פרטי מוצר

דגם: ספרינג

מק"ט: R4010

צבע: לפי בחירה

 

גובה רוחב עומק
80 ס"מ        49.5 ס"מ        54.5 ס"מ