סופר דסק | ריהוט משרדי
מיתוסים ועובדות על כיסאות משרדיים

מיתוסים ועובדות על כיסאות משרדייםלקטלוג כיסאות משרדיים>>

כיסאות משרדייםבין אם אתם מתכננים לרכוש כיסא למחשב, כיסא מנהלים או כיסאות לחדר המתנה, שהרי התגבשו להם במרוצת השנים לא מעט מיתוסים נפוצים לגבי כיסאות משרדיים. חלק מהמיתוסים הללו אמנם נכונים בעוד האחרים מוטעים ומופרכים מיסודם. המומחים מבית חברת סופר דסק יסייעו לבדוק את אמיתות התפיסות וגם יספקו לנו על אם הדרך כמה טיפים ועצות לבחירה נכונה של כיסאות משרדיים. 

אחת מהתפיסות הרווחות היא שכיסאות מנהלים עם מושב ומשענת גב העשויה מקשה אחת איכותיים ויוקרתיים יותר בהשוואה לכיסאות האחרים. האמת העובדתית היא שכיסאות בעיצוב זה יכולים, אולי, להיראות נהדר, אך הם אינם גמישים באופן מספק שכן הזווית שבין המשענת והמושב הנה קבועה, ולפיכך אינה מאפשרת התאמה מלאה אל הצרכים הספציפיים.

 

משענת יד קבועה או מתכווננת


מחברת סופר דסק מבהירים שבאופן כללי, מוטב להימנע משימוש בכיסאות משרדיים בעיצוב זה, הן מבחינת בריאות הגב והן בשל חוסר הנוחות. תפיסה רווחת נוספת היא שמשענות יד מתכווננות הן מותרות ולפיכך ניתן לוותר עליהן. תפיסה זו נכונה רק אם משענת היד הקבועה של הכיסא מותאמת בדיוק לאדם העושה בכיסא שימוש, בעוד שבשאר המקרים יש לכוונן את גובה משענת היד. 

זהו מנגנון שממעטים להשתמש בו מהסיבה שבמקרים רבים מיועד הכיסא המשרדי לשימוש אישי, לכן אין צורך לכוונן אותו כל אימת שמתיישבים עליו. לעניין זה, כדאי להיות מודעים לכך שגובה הידיים משמעותי מאוד לבריאות הישיבה, לפיכך חשוב להקפיד בעת השימוש הראשון בכיסא לכוונן את גובה משענות הידיים באופן שבו המרפקים מכופפים בזווית ישרה.

 

ישיבה ממושכת ולאורך זמן על כיסאות שאינם מותאמים לממדי הגוף


מיתוס פופולרי אחר הנוגע לכיסאות משרדיים מתייחס לסוג הריפוד, ולפיו כיסאות מנהלים עם ריפוד עור מהווים בחירה אופטימלית, היות והם מקרינים אל הסביבה יוקרה אלגנטית מוקפדת. בהיבט העיצובי, עשוי אמנם כיסא מנהלים מפואר עם ריפוד עור או דמוי עור להדגיש את התדמית והמסרים החבויים, אך הוא אינו בהכרח הבחירה האופטימלית עבור מזג האוויר הישראלי. 

ישנם גם כאלו הסוברים שכיסא מנהלים גדול ומרשים משדר כוח, עוצמה ושררה. עם זאת, כדאי להיות מודעים לכך שישיבה ממושכת ולאורך זמן על כיסאות גדולים ורחבים מידי ביחס לממדי הגוף, עלולים לגרום לא רק לחוסר נוחות אלא גם לנזקים בריאותיים מצטברים. ככלל, במהלך בחירת כיסאות משרדיים כדאי תמיד להעדיף כיסאות ארגונומיים המותאמים באופן פרטני אל המשתמשים ומתאפיינים במשענת גב המספקת תמיכה מלאה לגב ולצוואר.