סופר דסק | ריהוט משרדי
כסא מנהלים כאחד מסמלי הסטטוס החדשים

כסא מנהלים כאחד מסמלי הסטטוס החדשיםכסא מנהליםכסא מנהלים הפך בשנים האחרונות לאחד מסמלי הסטטוס בקרב בעלי חברות ועסקים רבים, וכיום נמדדים המעמד והיוקרה לא רק בשעון הרולקס שעונד המנהל, הסגנון העיצובי של המשרד והגאדג'טים המתוחכמים והמתקדמים שעל לשולחנו.

 

המומחים מבית סופרדסק, חברה מובילה שצברה מוניטין חסר תקדים בענף הריהוט המשרדי, מסבירים שכסא למנהלים אכן מעיד על מעמדו ומאפייני אישיותו של זה אשר יושב עליו, ורבים מבעלי התפקידים הבכירים מודעים לרושם שהוא יוצר על אנשים, בהם לקוחות, אורחים ועובדים.

 

ואולם, בנוסף לשימוש בו כאמצעי להבעת כוח, מעמד ועוצמה, חשוב לוודא שהוא אינו רק מהודר אלא גם מותאם ארגונומית לבעליו, כמו מנגנוני סינכרוניזציה בין משענת הגב למושב הכיסא, משענת מתנדנדת, וכן תמיכת גב צווארית, ידיות מתכווננות אל הגובה והצדדים וכיוצא בזה.

 

הטרנד החדש: משענות דקות ועיצוב מתוחכם

מבית סופרדסק מציינים שהטרנד בעבר בתחום הכיסאות הארגונומיים למנהלים נטה בדרך כלל לעבר כיסאות העור הגבוהים, אך כיום יישנה העדפה לכיסאות בעלי משענות דקות ועיצוב מתוחכם יותר. בעבר, נהגו לייחס לגובה של כסא המנהלים ערך רב, שכן הסברה הייתה שככל שהכיסא גבוה, מהודר ומרשים יותר, כך הוא מבטא את המעמד אליו הגיעו ומספק את יראת הכבוד.

 

העלות הכספית הכרוכה ברכישת כסא למנהלים נעה בטווח שבין מאות שקלים, אך עשויה להגיע גם לאלפי שקלים, בהתאם למותג, למנגנונים המשוכללים הטמונים בו וחומרי הגלם שמהם הוא עשוי. מבית סופרדסק מדגישים שבמהלך בחירת כסא מנהלים יוקרתי וממותג ככל שיהיה, אין להסתפק ולסמוך על מראה עיניים בלבד, וחשוב להקפיד לנסותם בטרם הרכישה.

 

כסא מנהלים: טיפים לרכישת הכסא הנכון

המומחים מבית סופרדסק מעניקים מספר טיפים לרכישת כסא מנהלים על מנת להבטיח שעם כל הידורו ויוקרתו של הכסא, הוא אכן אורתופדי ומונע מצב של היווצרות כאבי גב. אחד מהקריטריונים לבחירת הכיסא נוגע לבסיס הכיסא, וחשוב לוודא שהוא יציב. כמו כן, יש לשים לב שהמשענת אף היא יציבה ושהמושב רך ועשוי מבד נעים למגע.

 

מומלץ לבחור בכיסא שניתן להטות אחורנית וכולל מנגנון לשינוי הגובה, על מנת שאפשר יהיה לכווננו בהתאם לגובה השולחן. בעת הישיבה על הכסא, כפות הרגליים אמורות להגיע עד לרצפה ולבוא איתה במגע, תוך שהברכיים כפופות בזווית 90 מעלות. בנוסף לכל אלו, יש לוודא שידיות הכיסא רחבות וניתנות לכוונון, זאת בכדי שאמות הידיים תהיינה בגובה שולחן העבודה.