סופר דסק | ריהוט משרדי
יושבים? קבלו טיפים לבחירת כיסא מנהלים

יושבים? קבלו טיפים לבחירת כיסא מנהליםכיסא מנהליםפותחים משרד חדש? משפצים משרד קיים? מחפשים כיסא מנהלים? כיסא המנהלים הפך במרוצת השנים לאחד מסמלי הסטטוס והמעמד בקרב נושאי משרה בכירה, וזוכה למקום של כבוד לצד שעון הרולקס היוקרתי שעונד בעל המשרה, הסגנון המוקפד שלפיו מעוצב המשרד והגאדג'טים המתוחכמים שמעל לשולחנו. 

מבית חברת סופר דסק מסבירים שרבים מבעלי התפקידים הבכירים מודעים לרושם שכיסא המנהלים יוצר בקרב לקוחות, קולגות, עובדים ואורחים, ומטיבים לעשות בו שימוש כאמצעי פסיכולוגי להפגנת כוח, רושם, מעמד ועוצמה. 

יחד עם זאת, מעבר לבחירת כיסא מנהלים בהתאמה אל המעמד, מאפייני האישיות והרושם שמעוניינים ליצור על הסובבים, כדאי גם להתייחס לעוד מכלול רחב של פרמטרים נוספים, שהעיקרי שבהם נוגע להיבט הארגונומי.

 

כיסא מנהלים ארגונומי בסגנון עיצובי נקי ומתוחכם


אנשי הצוות המקצועי של חברת סופר דסק מציינים שכיסא מנהלים ארגונומי מתאפיין על פי רוב בתמיכת גב צווארית, מנגנוני סינכרוניזציה בין משענת הגב למושב הכיסא, משענת גב מתנדנדת, ידיות מתכווננות הן לגובה והן לצדדים וכיוצא בזה. 

עד לפני עשור או שניים העדיפו בעלי המשרות הבכירות כיסאות עור גבוהים ומסיביים מאוד, היות ובזמנו רווחה האמונה שככל והכיסא מפואר, מרשים וגבוה יותר, כך בא לביטוי מעמדו של הבכיר בחברה ומקרין יראת כבוד. 

בעידן העכשווי שבו מושם דגש רב על הנדסת אנוש, הולך ומתרחב השימוש בכיסא מנהלים ארגונומי המעוצב בסגנון נקי ומתוחכם ומצויד משענת גב דקה מבד נושם, מנגנון לכוונון גובה הכיסא, מנגנון לכוונון משענות הידיים וכן הלאה.

 

המלצה: להתיישב ולנסות את הכיסא על כול הפונקציות שלו


טווח המחירים של כיסא מנהלים כיום עשוי לנוע בין סכומים של כמה מאות שקלים ועד לאלפי שקלים, בהתאמה אל המותג, רמת השכלול ומנגנוני הסינכרוניזציה שלו, חומרי הגלם המשמשים לייצורו ועוד. 

ואולם, מבית חברת סופר דסק מדגישים שגם כשמדובר במותג יוקרתי, כדאי שלא להסתפק רק במראה עיניים, אלא לגשת אל החנות או אולם התצוגה, להתיישב ולנסות את הכיסא על כול הפונקציות שלו בטרם הרכישה. 

יש לבדוק ולוודא שבסיס הכיסא והמשענת אכן יציבים ושהמושב עשוי מבד נושם, נעים ורך למגע. כמו כן, חשוב לוודא שכפות הרגליים באות במגע עם הרצפה, תוך שהברכיים מכופפות בזווית 90 מעלות, זאת על מנת להבטיח ישיבה נכונה ובריאה.

 

יושבים? כך תבחרו נכון כיסא מנהלים


מחפשים כיסא מנהלים ארגונומי ומתכוונן? יוקרתי וממותג? זול ובמבצע? עם או ללא משענת ראש גבוהה? כבר כמה עשורים אנשי מקצוע מתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים נוהגים לעשות שימוש בריהוט משרדי אם לצורך מיתוגו של בית העסק ובידולו מיתר השחקנים בזירה העסקית ואם כאמצעי להטמעת הרושם הראשוני בקרב באי המקום, להדגשת הקונספט העיצובי והעברת מסרים סמויים. 

מבית חברת סופר דסק מסבירים שכיסאות מנהלים הם דוגמה קלסית לשימוש שנעשה כיום בריהוט משרדי כאובייקט עם אמירה. כך למשל, רבים מאלו המחזיקים במשרות בכירות בארגונים וחברות יעדיפו להשתמש בכיסא מנהלים מפואר ומהודר כיאה למעמדם, זאת במטרה להפגין כוח, עוצמה ושררה, וליצור דיסטנס, מורא ורושם עז.

 

ישיבה לאורך זמן על כיסא שאינו מותאם


אין עוררין על כך שיש בכיסא מנהלים כדי לעורר רושם עז בקרב הקולגות, העובדים, הלקוחות וכול שאר באי המקום. עם זאת, חשוב להסב את תשומת הלב גם אל הזווית הפונקציונלית, ובפרט על רקע העובדה שבעלי תפקידים בכירים נוהגים לשבת במסגרת עיסוקם למשך שעות לא מבוטלות מידי יום. 

למעשה, ישיבה לאורך זמן על כיסא שאינו מותאם מהווה נוסחה בדוקה לנזק מצטבר בעמוד השדרה ולפגיעה כרונית בשרירים, כשהדבר יבוא לביטוי במגוון תסמינים כמו כאבים בגב התחתון, הצוואר, השכמות וכן הלאה. 

לפיכך, בהגיענו לבחור כיסא מנהלים כדאי לוודא שמדובר בכיסא ארגונומי המתאפיין בכמה אלמנטים מהותיים, החל ממערכת תמיכה איכותית בגב התחתון וכלה במנגנון לכוונון גובה הכיסא, גובה וזווית משענת היד.

 

התאמת גובה הכיסא לגובה השולחן


במהלך בחירת כיסא מנהלים חשוב לוודא שגובה המושב מאפשר לבעליו להניח את כפות הרגליים על הרצפה, באופן שבו הברכיים יוצרים זווית של 90 מעלות. כיסא גבוה מידי עלול להוביל לנטיית הגוף לפנים ומניעת התמיכה הנדרשת לגב, תוך שמופעל על הברכיים עומס רב, בעוד שכיסא נמוך מידי עשוי לגרום ללחץ על הישבן. 

בהקשר זה, חשוב להתאים את גובה הכיסא לגובה השולחן, שאם לא כן, עלולים להתפתח במרוצת הזמן כאבים בצוואר, בכתפיים ובכף היד. קריטריון נוסף נוגע למשענת לגב. משענת הגב נדרשת להיות מקומרת בהתאמה לשקע הגב התחתון, זאת על מנת לספק לו תמיכה אופטימלית. מומלץ להעדיף משענת גב עם אפשרות לדחיפה כלפי פנים ואחור ולנעילה בתנוחה המבוקשת.