סופר דסק | ריהוט משרדי
ריהוט משרדי כאמצעי ליצירת סביבת עבודה נוחה ומעוצבת 

ריהוט משרדי כאמצעי ליצירת סביבת עבודה נוחה ומעוצבת ריהוט משרדימחקרים בתחום מראים שלעיצוב מדויק ומוקפד של המשרד יש השלכות משמעותיות לגבי אופן התנהלותו ותפקודו על כל המשתייכים אליו, החל מהדרג המנהלי הבכיר ועד לעובדים הזוטרים. שימוש בריהוט משרדי איכותי ארגונומי מהווה את אחת מאבני היסוד של העסק, כשאחד מהעקרונות הבסיסיים בתחום עיצוב פנים משרדי הוא מציאת האיזון הנכון בין פונקציונלית ואסתטיות. 

מבית חברת סופר דסק מציינים שמטרת העל היא לאפשר את התנאים האופטימליים ליצירת סביבת עבודה נוחה, מקצועית ופרודוקטיבית, אך בו זמנית כזו המשרה גם אווירה נינוחה וקלילה, נעימה וזורמת. יצירת סביבת עבודה אידאלית דורשת תכנון מוקפד, תוך התייחסות למגוון רחב של פרמטרים, כמו הקפדה על חלוקה נכונה של החלל הפנימי, התאמת ריהוט משרדי שמתכתב עם אופיו של בית העסק ועוד. 

 

בחירת קו עיצובי מנחה בהתאמה אל החזון העסקי והמותג של החברה


קטגוריית הריהוט המשרדי הנה רחבה ומונה, בין השאר, כיסאות משרדיים, שולחנות עבודה, ארונות וכונניות אחסון, פינות המתנה, דלפקי קבלה וכן הלאה. השלב הראשוני בתהליך מורכב מאפיון בית העסק ובחירת קו עיצובי מנחה בהתאמה לערכי היסוד, החזון העסקי והמותג של החברה. 

במשרדי עריכת דין וראיית חשבון לדוגמה, מומלץ להתאים סגנון עיצובי יוקרתי ואלגנטי, תוך שמירה על איפוק מוקפד, בעוד שבסביבות עבודה דינמיות תוססות כמו חברות סטארט אפ והייטק, ניתן לשבור את הקו הרשמי על ידי שילוב של חומרים, פרטי ריהוט ואלמנטים ססגוניים ואו בלתי שגרתיים. 

השלב הבא מורכב מהתאמת ריהוט משרדי אל הסגנון העיצובי שנבחר, תוך התייחסות לחלוקה הפנימית של החלל. חשוב להקפיד שסביבות העבודה תהיינה פרופורציונליות לגודל החלל ומותאמות פרטנית לצורכי העובדים ולאופן ההתנהלות של המשרד.

 

פתרונות אחסון חכמים ומתקדמים


על מנת להבטיח התאמה פרופורציונלית בין הריהוט המשרדי וגודל החלל, חשוב לבדוק את מידותיהם של החללים השונים בבית העסק בטרם הזמנת ריהוט משרדי כזה או אחר, ולוודא, בין היתר, שהוא אינו חוסם מעברים. ככלל, מומלץ להימנע מהעמסת החלל בפריטי ריהוט ואביזרים מיותרים התופסים מקום ונפח, אלא להעדיף על פניהם פתרונות אחסון חכמים ומתקדמים, ובפרט כשמדובר במשרדים קטנים. 

ברשימה זו ניתן למנות ארגזי אחסון, שידות וארוניות על גלגלים הניתנים להזזה על פי צרכים, כמו גם לוקרים, כוורות ומדפים מעל לקיר, וכן ארגזי רגל מתחת לעמדות עבודה ורהיטים מודולריים שאפשר לעשות בהם שימוש כפול. פתרון מודולרי נוסף הוא מחיצות אקוסטיות ליצירת חללי עבודה נפרדים במתכונת ה- Open Space, מה שמאפשר ניצולת מלאה של המרחב בהתאמה אל הצרכים המשתנים.