סופר דסק | ריהוט משרדי
יושבים? כול מה שצריך לדעת לפני שבוחרים כיסאות למשרד

יושבים? כול מה שצריך לדעת לפני שבוחרים כיסאות למשרדכיסאות למשרדבין אם הנכם פותחים משרד חדש ובין אם החלטתם להרחיב או לשפץ ולשדרג את המשרד הקיים, שהרי אחד מהדברים שתידרשו בשלב כלשהו לשים עליו את הדעת הוא כיסאות למשרד. ניתן למנות כיום אינספור סוגים שונים של כיסאות משרדיים, החל מכיסאות מנהלים, כיסא מזכירה וכיסאות מחשב, ועד לכיסאות לחדר ישיבות וכיסאות המתנה. 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת סופר דסק מציינים שבחירת כיסאות למשרד אינם דבר של מה בכך, אלא ויש להתייחס אליהם כאל השקעה לאורך זמן, שכן עובדי המשרד יושבים הכיסאות שעות רבות מידי יום, ומחקרים לא מעטים שנעשו בתחום הוכיחו שקיימת זיקה ישירה בין איכות הכיסאות ורמת הנוחות והארגונומיה שלהם לבין רמת שביעות הרצון והפרודוקטיביות של העובדים ושיעור היעדרות שלהם מהעבודה בעקבות תחלואה.

כיסאות ארגונומיים המותאמים פרטנית לכול אחד מעובדי החברה


ישנן חברות שמקפידות לבחור כיסאות למשרד בהתאמה אל ההיררכיה שקיימת בחברה, בעוד שישנן חברות שבהן אין להיררכיה משמעות, ולפיכך הן תעדפנה להתמקד בפרמטרים אחרים כגון התאמה אל העיצוב הכללי של החלל ורוח המותג, תוך הקפדה על שילוב הרמוני עם שאר האלמנטים. 

בין כך ובין כך, חשוב להקפיד ולהציב את הנדסת האנוש בראש סדרי העדיפויות, ולהעדיף כיסאות ארגונומיים המותאמים פרטנית לכול אחד מעובדי החברה ומתאפיינים בנוחות מרבית ומנגנונים מתכווננים עם תמיכה לצוואר, לגב העליון, התחתון והידיים. 

הדבר ימנע היווצרות עומסים מצטברים על הגוף. אחד מסוגי הכיסאות המשרדיים הוא כיסאות מנהלים, הנבחרים, על פי רוב בקפידה יתירה בהשוואה ליתר הכיסאות, מאחר והם מיועדים לבכירי החברה ומנהליה.

כיסאות מנהלים


רבים נהגו בעבר ועדיין נוהגים כיום להתייחס אל כיסא המנהלים כאחד מסמלי הסטטוס. בימים עברו, הקפידו לעשות שימוש בכיסאות מנהלים גבוהים ורחבים בהשוואה לשאר הכיסאות למשרד, שהיו עשויים מעור אמתי ושידרו יוקרה, כוח, מעמד ושררה. אלא שכיסאות גדולי ממדים אמנם הקרינו עוצמה ושררה ויצרו את האפקט המבוקש, אך הישיבה בהם לא סיפקה שעות של נוחות בלשון המעטה. 

מעבר לכך, ריפוד העור איננו מותאם לאקלים הישראלי וסופג זיעה, ובפרט בחודשי הקיץ הלוהטים וההבילים. הטרנד כיום כיסאות מנהלים המותאמים על פי מידות ומתאפיינים במושב נושם עם ריפוד רשת, המעודד זרימת אוויר ומספק קרירות מרגיעה. ככלל, בטרם בחירת כיסאות משרדיים כאלו ואחרים, מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע המתמחים בתחום, זאת על מנת להבטיח בחירה נכונה.