סופר דסק | ריהוט משרדי
פותחים משרד חדש? כמה דברים שכדאי לדעת לפני שרוכשים כיסאות משרדיים

פותחים משרד חדש? כמה דברים שכדאי לדעת לפני שרוכשים כיסאות משרדיים 

כיסאות משרדייםפותחים משרד חדש? משפצים משרד חדש? מחפשים כיסאות משרדיים? העולם המודרני מתאפיין בשפע של יצרנית וחברות המשווקות מגוון רחב של פריטים ומוצרים העשויים מחומרים שונים ומתאפיינים בעיצובים, רמות איכות ומחירים משתנים.

 

לפיכך, מומלץ לבחון היטב את טיב המוצרים שאותם רוכשים, ובפרט כשמדובר בכיסאות שמיועדים לשמש אותנו לאורך השנים ואמורים למנוע מאיתנו אי אילו בעיות בריאותיות, החל מתחושה של אי נוחות או לחץ במהלך ישיבה ממושכת על כיסאות שאינם מותאמים, דרך כאבים בעצם העוקץ (עצם הזנב) וכאבי גב וצוואר, וכלה בבעיות ביציבה ובעיות זרימה בעורקים.

 

הנתונים הסטטיסטיים מלמדים שמעל ל-70% מהאוכלוסייה במדינות המערב צפויה לסבול בשלב כלשהו בחייה מכאבי גב, כשאחד מגורמי הסיכון העיקריים קשור באורח חיים יושבני.

 

התאמת הכיסא המשרדי באופן פרטני על פי אופי העיסוק והצרכים הספציפיים

המומחים מבית חברת סופר דסק מסבירים שכיסאות משרדיים איכותיים מעוצבים בצורה ארגונומית שנועדה לאפשר נוחות אופטימלית בסביבת העבודה, ובעיקר כשהדבר נוגע לעבודה שאופייה משרדי ומתאפיינת על פי רוב בישיבה ממושכת.

 

מבית סופר דסק מוסיפים שניתן למצוא כיום מגוון בעלי תפקידים שונים העוסקים בעבודה שאופייה משרדי, כאשר לכל אחד מהם יש להתאים כיסא משרדי המותאם פרטנית לאופי עיסוקו ולצרכיו הספציפיים כגון כיסאות מנהלים, כיסאות מזכירה, כיסאות לחדרי ישיבות, וכן כיסאות מחשב וכיסאות לאורחים או לקוחות הממתינים בפינת המתנה לקבלת שירות.

 

רשימת העיסוקים הנוספים המצריכים שימוש בכיסאות המשרדיים בשל אופי עבודתם הכרוך בישיבה ממושכת כוללת, בין היתר, את השרטטים, עובדי המעבדה, הקופאים וכמובן גם את התלמידים והסטודנטים.

 

כיסאות משרדיים: התאמת הכיסא אל מידות גופו של המשתמש

כיסאות משרדיים שונים מעט אלו מאלו בהתאם לאופי התפקיד והצרכים האינדיבידואליים הן בהיבט האגרונומי והן בהיבט העיצובי. אל המשוואה הזו יש להוסיף גם את מידות גופו של המשתמש כגון גובה ומשקל.

 

כיסאות מנהלים, לדוגמה, הם לעתים קרובות מעט גדולים יותר בהשוואה לכיסאות משרדיים אחרים, אם במטרה ליצור רושם על באי המשרד ואם כדי להבטיח נוחות מרבית. הכיסאות הללו מתאפיינים לרוב במשענת ראש ומסעד תמיכה לזרועות ומאפשרים גם הישענות לאחור.

 

כיסאות מנהלים עשויים בדרך כלל מעור או תחליפי עור, כמו גם בדים נושמים מתקדמים. לעומת זאת, כיסאות המיועדים לשרטטים, טכנאים, עובדי מעבדה או קופאים, לרוב כוללים חישוק מתכתפלסטי מחוזק לתמיכת הרגליים וללא תמוכות לאזור הזרועות.